Communicatie

Sporenbundel M in Leuven : Investering past in ‘Boost Plan’

Infrabel is momenteel bezig met de omvorming en vernieuwing van de sporenbundel M in Leuven. Die zal worden omgebouwd met enkele lange sporen (tot 750 meter) voor de goederentreinen. De herconfiguratie van Bundel M past in het investeringsplan ‘Boost’ van de federale regering en in de ‘modal shift’ strategie om het goederenvervoer per spoor te bevorderen. Dankzij de nieuwe en moderne infrastructuur kan Bundel M uitgroeien tot een logistieke draaischijf in Vlaams-Brabant en zal het de exploitatie van het treinverkeer in het drukke spoorknooppunt Leuven ten goede komen.

Faisceau M de Louvain : un investissement du "Plan Boost" Faisceau M de Louvain : un investissement du "Plan Boost"

Minister van Mobiliteit, Georges Gilkinet:  “Deze Europese investeringen in het kader van het Boost Plan zorgen er voor dat nu langere goederentreinen kunnen passeren op deze spoorlijn, die strategisch gelegen is voor de haven van Antwerpen en voor heel Europa. Die langere treinen van 750 m zijn cruciaal voor de ambitie van de federale regering om het volume van het goederenvervoer te verdubbelen tegen 2030. Infrabel zal het treinverkeer van en naar het strategisch gelegen spoorknooppunt in Leuven nu ook beter kunnen uitbaten. Elke extra goederentrein op het spoor betekent minstens 50 vrachtwagens minder op de weg. Dat is goed voor onze werkgelegenheid, voor onze economie en voor het klimaat.”

 

Meer info : Omvorming en vernieuwing van strategische sporenbundel in Leuven met nieuw, langer spoor van 750 meter voor goederentreinen (infrabel.be)